Nie ste prihlásený, prihlásiť | Nová registrácia

Diskusné fórum

Home » Diskusné fórum

prosba o radu
Autor: katka, datum: 03. 02. 2011, 16:29:12
dobrý deň,po reakcii na slnecnicu mi alergologicka dovolila konzumovat len zemiaky,ryzu,varenu mrkvu,jablko a banan,dokonca mi zakazala farbit si vlasy a aj gelove nechty,pri kontaktnych testoch mi bola zistena alergia na nikel a lanolin,okrem toho mi boli robene testy na ruke kde mi bola zistena alergia na palinu,brezu,ambroziu,liesku,pupavu,pri potravinovych testoch zeler 6mm,lieskovy orech 3mm,cierne korenie,sezam,kakao 2mm,ostatne testovane potraviny zemiak,tuniak,paprika,kmin,paradajka,vajce,soja,jablko,mrkva,vl.orech,tymian,kiwi,zmes 7obilni boli negativne,v krvi zistili inhalacny pozitivny na palina,breza,jelsa,nutricny nepriekazny,IgG,IgA,IgM,C3,C4 v norme,IgE 312ug/l,ASLO 212,5 IU/ml,Ko+dif:neutr:75,33% ly:20,9% inak v norme....nechcem na lekarku nadavat,ale po roku stalej "drastickej" diety mi nedovoli jest nieco ine,lebo ze teraz po tej reakcii na tu slnecnicu som citliva na vsetko a aj to co vyslo v testoch negativne mi bude sposobovat problemy,dokonca mi zakazala pouzivat latex,lebo ze aj ked vysiel negativne urcite sa mi ta alergia rozvinie,a zevraj to ze som schudla za pol roka 22 kil mi len prospelo,a dietu musim drzat cely zivot...samozrejme ze dietu drzim lebo po tom co mi narozpravala sa bojim,a ked som toto spomenula na preventivnej prehliadke ostal na mna lekar neveriacky pozerat a doporucil mi navstivit ineho alergologa,a kedze vsetci su beznadejne obsadeny na 5-6 mesiacov dopredu rozhodla som sa napisat sem ci by ste mi to vedeli vysvetlit pripadne poradit,aj ohladne stravy aj ohladne farby na vlasy a nechtov,pri mojej praci musim byt upravena a uz mi z vedenia naznacili ze by som nieco mala s vlasmi robit,mam ich odrastene asi 15cm a dost sedive,a nechty si hryziem tak riesenie je len umele...nechcela by som prist o pracu tak by ma zaujimalo ci naozaj je pravda ze od tej reacie som citliva na vsetko,alebo si tie vlasy mozem zafarbit a aj nechty nalepit bez strachu,a ci sa mozem stravovat normalne,s vynechanim slnecnice,alebo je nieco na co si musim davat pozor.A kedze moj strach je po takej dlhej dobe velky,zaujimalo by ma ci farby ktore ponukate na tychto strankach su naozaj bezpecne,musim podotknut ze nikdy som ziadny problem ani so stravou,ani s kozmetikou nemala.A tiez ma zaujima ci sa mi moze alergia tak rozvinut ze ma to moze ohrozovat na zivote,alebo mi to hrozi len pri veciach ktore som nikdy nejedla?.Za odpoved Vam vopred velmi pekne dakujem a zelam vam pekny den.

Odpovědět

Odpovědět na příspěvek

Nákupný košík

Zatiaľ nemáte vložený žiaden tovar do košíka.

Prečo nakupovať u nás | Obchodné podmienky | Ako objednávať | Košík | Zoznam produktov
Čo je projekt PreAlergikov | Odborná poradňa | Infolinka, kontakt | O alergiách | Diskusné fórum | Odkazy

Tovar uvedený v katalógu spĺňa prísne hygienické normy a je odporúčaný zahraničnými nadáciami pre alergie a astmu vrátane Štátneho zdravotného ústavu v Prahe. Tovar odporúčajú tiež nezávislí odborníci a publikujúci lekári.